Навчання вихователів дитячого садка №30
Середа, 11 квітня 2012, 10:15

Вже майже 10 років навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області надає різноманітну методичну та практичну допомогу ДНЗ №30 м. Чернігова, який є базовим з питань безпеки життєдіяльності. За цей час неодноразово вихованці закладу відвідували Центр, де для них проводилися різні заняття, екскурсії. Співробітники Центру приймали участь в організації та проведенні Тижня безпеки дитини в дитячому садку.

В цьому році, відповідно до плану спільної роботи ДНЗ та Центру, вперше був проведений семінар-практикум з питань попередження дитячого травматизму та правил надання першої допомоги для вихователів дошкільного закладу. До проведення заходу залучалися патронажні медичні сестри Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України – Копич Н.В. та Партико С.М.

Зустріч носила практичний характер. Педагогічні працівники називали розповсюджені травми серед малюків, а представники Червоного Хреста не тільки розповідали про надання першої долікарняної допомоги, а і, що саме цінне, демонстрували послідовність та правильність дії під час надання дитині допомоги. Підкреслені були основні принципи такої допомоги: швидкість, пошагові дії, подолання паніки та страху.

Також патронажні медичні сестри розповіли про надання допомоги при кровотечах, отруєннях, які можуть траплятися в дитячих закладах. Присутні на семінарі педагоги мали можливість потренуватись у зупинці кровотечі, накладанні пов’язок, транспортуванні потерпілого, наданні допомоги при потраплянні чужорідного тіла в дихальні шляхи.

Основна увага була зосереджена на випадках, коли допомога потрібна негайно, у перші секунди травмування дитини, коли немає часу на виклик медичного працівника.

Вихователі щиро подякували гостям за отриману інформацію та практичні навики надання допомоги в різних надзвичайних ситуаціях.


методист Валентина Прибитько