Навчаються психологи навчальних закладів
Середа, 30 травня 2012, 12:15

На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.12.2011 року «Про стан пожежної безпеки в установах, закладах освіти та травматизму серед вихованців, учнів, студентів і заходи щодо його профілактики» та з метою поліпшення стану безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу у всіх регіонах України заплановані позапланові навчання і перевірка знань з безпеки життєдіяльності психологів навчальних закладів.

Управління освіти та науки Чернігівської облдержадміністрації спільно з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області розробило програму навчання психологів навчальних закладів області, був складено графік проведення занять протягом року на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області та курсів ЦО м.Прилуки Чернігівської області. Всього планується навчання  більш двох сотень психологів навчальних закладів з усіх районів області.

Метою навчання за програмою є удосконалення спеціальних знань і практичних навичок слухачів, які обумовлюють їх здатність (готовність) до виконання обов'язків відповідно до посади у сфері забезпечення безпеки учнів та працівників навчальних закладів у надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру та несприятливих побутових умовах, надання першої допомоги постраждалим.

Завданнями програми вважається підвищення рівня компетенції слухачів за наступними напрямками:
 • підвищення рівня обізнаності щодо організації безпеки життєдіяльності учнів під час навчання та у позаурочний час;
 • удосконалення знань та практичних навичок слухачів щодо порядку дій у надзвичайних ситуаціях та нестандартних побутових умовах;
 • ознайомлення з основними напрямками профілактичної роботи та порядком проведення просвітницьких заходів з питань безпеки життєдіяльності в навчальних закладах.

Перші групи пройшли навчання 10-11 травня, наступні – 21 і 25 травня.

Під час занять викладачі Центру висвітлювали різноманітні питання безпеки життєдіяльності. Серед основних тем треба назвати наступні:

 • основні положення законодавчо-нормативної бази з питань безпеки життєдіяльності населення;
 • обов’язки посадової особи щодо забезпечення безпеки учнів у надзвичайних ситуаціях та нестандартних побутових умовах;
 • правила дій у надзвичайних ситуаціях та нестандартних побутових умовах;
 • основні форми просвітницької роботи щодо прищеплення здорового способу дітям та підліткам;
 • правила і порядок надання першої допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях та випадках травматизму.

Велика увага приділяється практичному застосуванню знань, отриманих на заняттях. Тому в програмі прописані практичні навички, які повинні отримати слухачі:

 • визначати можливі загрози для життя і здоров’я та вживати заходів щодо їх попередження;
 • правильно діяти при виникненні надзвичайних ситуацій та нестандартних побутових умов;
 • надавати першу допомогу потерпілим.

Червоною ниттю через все навчання проходить думка про комплексну підготовку – це и вміння аналізувати імовірність виникнення надзвичайних ситуацій та своєчасно планувати заходи з їх попередження, правильна оцінка рівня небезпеки конкретної ситуації, вміння надати першу долікарняну допомогу.

Слухачі мали можливість ознайомитися з відеоматеріалами з питань безпеки життєдіяльності, які складають відеотеку навчально-методичного центру.

Решта занять буде проведена у вересні на базі курсів ЦО м.Прилуки.

 


методист Валентина Прибитько