Обговорюються шляхи удосконалення навчального процесу
Вівторок, 26 червня 2012, 14:31

26 червня відбулось чергове засідання науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення Чернігівської області. Звичайно такі засідання проводяться у квітні-травні, перед студентською сесією, але цього разу керівництво ради свідомо перенесло засідання на червень. Причиною цього було проведення 6-7 червня у м. Херсон Всеукраїнського науково-практичного семінару «Напрямки вдосконалення вищої освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності».

Про результати роботи семінару та прийняті рішення доповів членам ради начальник навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Чернігівської області підполковник служби цивільного захисту О.С.Федорових. Начальник обласних та м. Чернігів курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців С.В.Бочка доповнив доповідь оглядом виступів учасників семінару, проаналізувавши як критичні виступи щодо якості нових програм дисциплін «Цивільний захист» та «Безпека життєдіяльності», так і пропозиції представників вишів України щодо удосконалення викладання цих дисциплін.

Основним змістом засідання стало обговорення шляхів реалізації рішень семінару відповідно до напрямів підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах Чернігівської області. Представники Чернігівського національного педагогічного університету, Чернігівського державного технологічного університету та Чернігівського державного інституту економіки і управління висловили своє бачення проблем, поділились досвідом їх вирішення, намітили спільні підходи у проведенні практичних заходів.

Наступним питанням порядку денного було обговорення шляхів підвищення якості роботи сайту науково-методичної ради. Прийнята пропозиція розмістити наочні та навчально-методичні матеріали на сайті навчально-методичного центру, забезпечивши таким чином відкритість, доступність та можливість обміну як самими матеріалами, так і коментарями щодо їх якості та можливості використання у різних видах занять.

Крім зазначених питань, члени ради переобрали її керівництво. Головою ради обрано Ребенка Володимира Михайловича – старшого викладача кафедри професійної освіти і БЖД Чернігівського національного педагогічного університету, кандидата педагогічних наук; заступником голови ради – начальника навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Чернігівської області підполковника служби цивільного захисту  О.С.Федорових.


завідувач методичного кабінету О.А. Кожухар