Безпека та патріотичне виховання поруч
Четвер, 20 квітня 2017, 14:43

Одним із пріоритетних завдань навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області являється навчання способам захисту в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій. Поряд з цим неабияке значення має патріотичне виховання молоді, що являється важливою складовою національної безпеки України.

При вирішенні питань цивільного захисту основні зусилля спрямовуються на проведення профілактичної роботи щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.

Важливим напрямком виховної роботи являється військово-патріотичний, який забезпечує належний рівень підготовки вихованців до військової служби, виховання патріотичних почуттів та громадянської відповідальності. Тісна співпраця у цьому напрямку уже не вперше була налагоджена з прикордонниками.

Саме з метою належного виховання молоді Комунальним закладом «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради, навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області при активній участі Чернігівського прикордонного загону з вихованцями дитячо-підліткових клубів за місцем проживання 19 квітня було організовано та проведено квест на тему «Нема нічого неможливого».

Перед початком заходу прикордонники-кінологи продемонстрували вихованцям клубів роботу службових собак, що викликало щире захоплення та велике задоволення дітлахів. Всі тварини під керівництвом своїх хазяїв з великою професійною майстерністю знаходили сховані «наркотичні речовини» та «зброю», а розшукова собака здійснила умовне затримання «порушника державного кордону».

Після демонстраційних заходів з службовими тваринами учасники квесту були розділені на сім команд. Кожна з команд отримувала завдання на одній з семи організованих «станцій» та дружно їх вирішувала. Керівники на кожній із «станцій» оцінювали дії та знання команд, виставляли оцінки в подорожніх листах.

В ході квесту команди, в залежності від вікової групи, вирішували такі питання: порядок дії з вибухонебезпечними предметами, як правильно діяти при пожежі, як поводитися з отруйними рослинами, грибами та іншими отруйними речовинами, індивідуальні засоби захисту та ін.   Треба відмітити, що діти проявляли високу активність та показали добрі знання з основ безпеки життєдіяльності.

За підсумками квесту перше місце зайняла команда «Нафаня», друге – «Надія» та третє – «Ровесник».



методист Михайленко С.В.