Заняття з пожежної безпеки з виїздом в Козелецький район
Понеділок, 22 травня 2017, 11:04

Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області були проведені заняття з питань пожежної безпеки в Козелецькому районі.

Навчання викладач розпочав з того що довів вимоги нормативних актів, зокрема наголосив на тому, що відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні та Постанови КМУ від 26.06.2013 №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» усі керівники підприємств, установ та організацій повинні організовувати навчання працівників правилам пожежної безпеки та вести пропаганду заходів щодо їх забезпечення і самі повинні проходити навчання з питань пожежної безпеки періодичністю 1 раз на 3 роки. Далі до присутніх була доведена статистика виникнення пожеж та їх основні причини в області та районі, класифікацію пожеж, яка діє в Україні з 2014 року, правила зберігання та користування первинними засобами пожежегасіння, які є на підприємствах, установах, організаціях та роз’яснив дії у разі пожежі.

Акцентувалася увага на відповідальності у разі порушення правил пожежної безпеки: дисциплінарній, адміністративній та кримінальній.

На завершення теоретичної частини занять викладач відповів на запитання слухачів та залишив їм роздатковий матеріал розроблений на основі Правил пожежної безпеки в Україні, вкотре наголосивши що це основний документ з пожежної безпеки, який діє на території України.

На тренувальному майданчику слухачами практично відпрацьовані вправи по гасінню модельного вогнища легкозаймистої рідини та твердих горючих речовин порошковими і вуглекислотними вогнегасниками. Кожен мав змогу загасити полум’я.

Дякуючи таким заняттям слухачі мають змогу в повній мірі оволодіти теорією та відпрацювати набуті навички на практиці.

 

Навчально-методичний центр і в подальшому проводитиме заняття з пожежної безпеки з практичним відпрацюванням дій по гасінню пожежі первинними засобами пожежогасіння.



викладач Олексій Моргун