Створення структури ЦЗ в об’єднаних територіальних громадах
Четвер, 31 серпня 2017, 10:15

30 серпня працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Чернігівської області прийняли участь у координаційній нараді з питань створення структури цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах.

В нараді, яка пройшла на базі центру розвитку місцевого самоврядування під керівництвом його директора Ірини Кудрик, також прийняли участь представники Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА, управління ДСНС України в Чернігівській області та трьох територіальних громад, які знаходяться на різних стадіях формування.

Деякі громади вже мають місцеві пожежні команди, необхідну техніку і обладнання, але не мають підготовлених кадрів; інші тільки визначаються з необхідною кількістю і структурою сил, що забезпечать безпеку населення. Гостро стоїть питання підбору компетентних і мотивованих фахівців-управлінців.

В ході наради були обговорені питання алгоритму дій органів влади щодо створення органу управління і сил цивільного захисту, надання методичної допомоги у розробці пакету документів, створенні і оснащенні консультаційних пунктів, підготовки посадових осіб і членів формувань цивільного захисту. Учасники наради обмінялись досвідом виконання окремих заходів цивільного захисту, їх фінансового і матеріального забезпечення, взаємодії з питань захисту населення з керівниками небезпечних приватних підприємств, що розташовані на території громади.

В результаті обговорення узгоджені рекомендації щодо термінів прийняття рішень про створення структури цивільного захисту в громадах, організації навчання керівників і фахівців, визначені напрямки надання методичної допомоги, організована взаємодія навчально-методичного центру з відповідальними посадовими особами громад.завідувач методичного кабінету О.А. Кожухар