Книга – вічне джерело знань
Понеділок, 19 лютого 2018, 11:23

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області вже багато років поспіль виконує важливі завдання по навчанню та підвищенню кваліфікації керівних, управлінських кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій. В процесі виконання цієї важливої функції була налагоджена тісна співпраця педагогічних працівників Центру та слухачів.

Особливо потрібно відмітити тісне спілкування зі слухачами викладача обласних та міста Чернігова курсів удосконалення керівних кадрів Мірошника Дмитра Адамовича. Викладачу вдалося у тісній особистій співпраці зацікавити слухачів у здобутті знань та навичок у сфері цивільного захисту. Він зазначив, що проводячи заняття з цивільного захисту, їх ефективність багато в чому залежить від знань характерних особливостей районів та об’єктів господарювання, де вони знаходяться.

Співпраця Центру та районів почала налагоджуватися давно, ще в ті часи, коли про персональний комп’ютер та інтернет могли тільки мріяти. Тому виникло питання про заснування невеличкої бібліотечки на базі навчально-методичного центру, де могла зберігатися література про районні центри Чернігівської області, різні населені пункти, підприємства, заклади тощо.

Слухачі, які регулярно проходили навчання в Центрі, жваво відгукнулися на проявлену ініціативу. З різних районів області до навчального закладу стали регулярно надходити книжки краєзнавчого, історичного, господарського та ін. характеру, дуже часто з дарувальним надписом. Було здійснено дуже цікаву відбірку літератури з Новгород-Сіверського, Семенівського, Ічнянського, Корюківського, Варвинського, Сосницького та інших районів області.

Для занять у сфері цивільного захисту щоразу готується та виставляється в лекційній залі виставка відповідної літератури. Слухачі завжди з великою зацікавленістю знайомляться з представленою літературою, де є можливість  пізнати щось нове, що було начебто поряд, але… до чогось «не доходили руки» або не вистачало часу. І, після таких занять, в бібліотечці Центру згодом завжди з’являються нові книжки, які залюбки надають вдячні та небайдужі слухачі.

З розвитком комп’ютеризації та інтернету може частково і відпала необхідність у такій «живій» літературі, але, як багато хто вважає, прочитати книгу набагато приємніше, чим в електронному вигляді. І, завдяки таким ентузіастам як Дмитро Адамович Мірошник, бібліотечка буде рости та поповнюватись на радість та втіху шанувальникам подібної літератури.


методист Михайленко С.В.