Показовий День цивільного захисту.
П'ятниця, 20 квітня 2018, 10:02

19 квітня в школі №18 було проведено показовий День цивільного захисту. Цей день був як підсумкове заняття з практичної перевірки рівня знань та навичок, отриманих учнями упродовж року. Гостями школи були представники шкіл міста Чернігова, а також представники районних та міських установ, що займаються питаннями ЦЗ.

Розпочався день зі збору керівного складу ЦЗ де заступник керівника доповів про готовність до проведення заходів, які передбачені планом Дня ЦЗ. Потім розпочався семінар з представниками шкіл міста на якому також виступив викладач обласних та м. Чернігова курсів удосконалення керівних кадрів 2 категорії, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Добриця Віктор Павлович.

Згідно Плану розпочався наступний етап заходу – об'єктове тренування. Було проведено оповіщення учасників навчально-виховного процесу. Учні школи під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно із планом евакуації покинули приміщення школи. Ланка зв'язку та оповіщення продублювала отриману інформацію про небезпеку, ланка охорони громадського порядку не допустила скупчення учнів на сходових маршах та на виході їх із приміщення. Санітарний пост був готовий надати допомогу потерпілим. Командир ланки зв’язку вчасно оповістила відповідні служби міста про небезпеку у школі. Була готова до дій і ланка пожежогасіння.

Після евакуації вчителі доповіли керівнику ЦЗ про те що всі учні виведені з приміщення школи.

Кінологи продемонстрували дітям як їхні собаки чітко вміють виконувати різні команди, потім на території школи розгорнули своє спорядження піротехніки та змістовно пояснили дітям для яких конкретно завдань воно використовується. Співробітники ДСНС продемонстрували та надали дітям можливість загасити пожежу за допомогою пожежного автомобіля.

Також в цей день в школі відбулась виставка малюнків «Життя в безпеці – безпека в житті», «Веселі старти», різні змагання та вікторини присвячені цивільному захисту та безпеці життєдіяльності.

Показовий день ЦЗ був проведений на достатньому організаційно-методичному рівні. Успіх його великою мірою залежав від його завчасної підготовки, чіткого керівництва, підбору заходів та правильного визначення складу учасників.


викладач Олексій Моргун