Зустріч з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи
Четвер, 26 квітня 2018, 09:09

Весна 1986 року, 26 квітня… 32 роки минуло від того часу, коли страшна біда прийшла на нашу землю. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей.

Україну проголошено зоною екологічного лиха. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду-131, цезію-137, стронцію-90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.

Ця трагедія назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, про невелике місто Чорнобиль дізнався весь світ.

Ми завжди будемо пам’ятати про героїв-ліквідаторів, які пожертвували своїм життям та здоров’ям заради того, щоб наступні покоління людей знали тільки про мирний атом.

23 квітня навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області в обласній бібліотеці для дітей була організована дуже цікава зустріч з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС Скипочкою Василем Павловичем та Олексієнком Володимиром Миколайовичем. На зустрічі ліквідаторів вітали учні 9-го класу школи № 27 міста Чернігова.

На початку заходу всі подивилися документальний фільм про Чорнобильську катастрофу. Потім ветерани-ліквідатори в дуже цікавій формі розповіли допитливим школярам як це все відбувалося у вже далекому 1986 році.

Після цього вони розповіли учням про свій життєвий шлях та участь в ліквідації Чорнобильської катастрофи. Дуже зацікавили дітей світлини з особистого архіву ліквідаторів.

Ніхто не залишився байдужим. Герої Чорнобильці завжди будуть в наших серцях.


методист Михайленко С.В.