Навчати учнів безпечній поведінці
П'ятниця, 18 травня 2018, 15:44

Безпеці навчаються все життя. Адже абсолютна більшість людей впевнені, що біда пройде повз них. Але лихо може прийти до кожної родини, до кожного з нас. І, потрібно завжди думати, як зробити так, щоб воно не торкнулося ні вас, ні ваших близьких. На допомогу в цьому питанні завжди прийде навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області. Центром постійно проводиться просвітницька робота з питань безпеки життєдіяльності серед дітей та молоді.

Ось і цього разу, згідно з проханням керівництва закладів загальної середньої освіти міста Чернігова №№ 20 і 9 в період 05 та 17 травня 2018 року відповідно в школах були проведені заходи в рамках Дня цивільного захисту, до яких залучався до роботи мобільний навчально-консультаційний пункт.

Основною метою було навчання школярів культурі безпеки життєдіяльності, правильним діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та вміння вберегти себе від біди.

В школі №9 роботу фахівці організували таким чином, щоб кожен учень міг отримати вичерпну інформацію та роз’яснення щодо порядку дій в умовах надзвичайних ситуацій. Особливо школярі зацікавилися засобами індивідуального захисту органів дихання. Були продемонстровані різноманітні прилади та сучасні індивідуальні засоби порятунку під час пожежі. Після короткого ознайомлення з різними типами протигазів, діти змогли потренуватися в їх одяганні.

В школі №20 роботу було організовано інакше: з учнями 9-го класу провели бесіду на тему «Вибухонебезпечні предмети», а з учнями 3-го класу – на тему «Безпека на воді».

Діти з належною увагою сприйняли інформацію, що неправильне поводження з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тим, хто порушує ці прості правила, але й тим, хто знаходиться поруч.

Враховуючи неабияку зацікавленість аудиторії, для них було продемонстровано цікаві відеоматеріали, а також доведені основні правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

Учням 3-го класу нагадали основні правила поведінки на воді. Всі діти усвідомили, що відпочинок на морі, річці чи ставку завжди вимагає пильності і не допускає безпечності.

Активність дітей під час проведення заходу говорить про високий рівень зацікавленості та відповідальності їх про свою безпеку та безпеку оточуючих.


методист Михайленко С.В.