День рятівника в Палаці дітей та юнацтва
П'ятниця, 14 вересня 2018, 14:01

Традиційно в обласному Палаці дітей та юнацтва до Дня рятівника проходить презентація підрозділів Управління ДСНС України в Чернігівської області з елементами квестових завдань для школярів Чернігова. В цьому році учасниками заходу стали вихованці клубів за місцем проживання обласного центру.

Свято розпочалося з урочистого шикування, де з привітальним словом виступили представники Управління, а юні таланти Палацу подарували присутнім яскраві номери самодіяльності. Але саме цікаве було попереду. Дітлахам необхідно було виконати 6 квестових завдань з напрямків діяльності рятувальних підрозділів.

Рятувальники відділення пожежно-рятувальних робіт знайомили учнів із послідовністю першочергових дій, зокрема під час виникнення пожежі, ліквідації загоряння з використанням вогнегасників, демонстрували спецобладнання та засоби захисту рятувальників. Бажаючі спробували загасити умовну пожежу за допомогою водяного ствола.

Піротехніки за допомогою макетів вибухонебезпечних предметів знайомили учнівську молодь з характеристиками небезпеки та правилами дій у разі їх виявлення, надали можливість попрацювати із міношукачами у спецзасобах захисту вибухотехніків та вручили для ознайомлення пам'ятки профілактичного характеру.

Представники психологічної службі ДСНС навчали дітей регуляції психоемоційного стану в надзвичайних ситуаціях. Фахівці навчально-методичного центру знайомили з індивідуальними засобами захисту органів дихання від небезпечних отруйних речовин. Представники обласної рятувально-водолазної служби навчали дітей працювати із засобами порятунку потопаючих, знайомили з правилами безпеки на водоймах. Співробітники центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф практично відпрацювали з учнівською молоддю методи надання першої невідкладної допомоги постраждалим.

Були нагороджені переможці конкурсу малюнків «Рятівник очима дітей», який пройшов в клубах за місцем проживання напередодні.


методист Валентина Прибитько