Громадська безпека в бібліотеці
Четвер, 29 листопада 2018, 09:56

У відповідності до плану роботи навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка з працівниками закладу було проведена бесіду на тему «Громадська безпека в бібліотеці». До заходу були залучені представники вибухо-технічного відділу Головного управління національної поліції в Чернігівській області.

Тема бесіди була навіяна воєнними діями, що вже п’ятий рік поспіль відбуваються на сході нашої країни. В бойових діях приймають участь російські військові та найманці і це вже справжня визвольна війна, яка стосується усіх і кожного. В результаті війни мирні області нашої країни буквально нашпиговані різними вибухонебезпечними предметами.

Крім того на території Чернігівської області продовжують мати місце випадки виявлення боєприпасів часів Другої світової війни, а та¬кож сучасних засобів ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх збереження чи внаслідок терористичної діяльності. Знайдені боєприпаси або предмети, що схожі на них, повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами. Але, на жаль, не всі громадяни уявляють собі небезпеку при поводженні з цими предметами.

Представниками вибухо-технічного відділу були продемонстровані різноманітні вибухонебезпечні предмети, а саме ручні протитанкові гранатомети, патрони, різноманітні міни, гранати та багато чого іншого. Всі змогли не тільки візуально ознайомитися з цими предметами, а і потримати їх в своїх руках, задати питання фахівцям- піротехнікам.

Поліцейські в популярній і доступній формі довели правила поводження з вибухонебезпечними предметами, а також що робити, коли в бібліотеці або іншому громадському місці виявлено підозрілий предмет. Особливо це актуально, коли в десяти областях країни, в тому числі і в Чернігівській області оголошено воєнний стан.

Бесіда пройшла на високому рівні. Працівники бібліотеки дуже зацікавились висвітленими питаннями та поставили багато запитань.


методист Михайленко С.В.