День викладача в Чернігові
Середа, 06 лютого 2019, 17:31

Сьогодні 6 лютого 2019 року на виконання пункту 16 розділу IX Плану основних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2019 рік на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області розпочався День викладача. В заході приймають участь викладачі навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД Вінницької, Київської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Херсонської, Чернігівської областей та м. Києва.

Основними завданнями Дня викладача були визначені:

  • підвищення професійного рівня викладачів навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту шляхом їх участі у показових заняттях, майстер-класах, тренінгах;
  • обговорення питань організації навчальної та методичної роботи викладачів;
  • обговорення практики застосування та надання коментарів до Методичного посібника «Поради викладачу навчально-методичного центру цивільного захисту»;
  • обмін досвідом роботи викладачів навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту.

Після реєстрації учасників та отримання ними Плану проведення Дня професійної майстерності, заступник начальника управління планування та координації заходів цивільного захисту – начальник відділу підготовки органів управління та навчання населення ДСНС України Осипенко С.І. здійснив відкриття Дня викладача, довів до учасників мету та план його проведення.

Далі в процесі проведення заходу головний фахівець відділу підготовки органів управління та навчання населення Департаменту організації заходів цивільного захисту Деревинський Д.М. провів тематичну дискусію, під час якої було розглянуто питання комплектування навчальних груп, основні види навчальних занять, їх форми та методи проведення.

Потім на базі кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії Чернігівського національного технологічного університету завідувачем кафедри доктором технічних наук, професором Литвиновим В.В. з учасниками заходу було проведено практичне заняття щодо застосування інформаційних технологій у навчальному процесі, створення та використання прикладних програм.

І на закінчення такого насиченого інформативного дня Осипенко С.І. провів заняття щодо практики з вибору і опису функцій з питань цивільного захисту для слухачів та структурування навчального курсу за робочими програмами функціонального навчання.

На цьому перший навчальний день було закінчено. Попереду другий не менш насичений для викладачів сфери цивільного захисту день професійної майстерності.


методист Михайленко С.В.