Заняття з пожежної безпеки з виїздом в Корюківський район.
Понеділок, 04 березня 2019, 09:41

Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області були проведені навчання з питань пожежної безпеки в Орлівському психоневрологічному інтернаті, який розташований в Корюківському районі.

Заняття викладач розпочав з того що довів вимоги нормативних актів, зокрема наголосив на тому, що відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 та Постанови КМУ від 26.06.2013 №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» усі керівники підприємств, установ та організацій повинні організовувати навчання працівників правилам пожежної безпеки та вести пропаганду заходів щодо їх забезпечення і самі повинні проходити навчання з питань пожежної безпеки періодичністю 1 раз на 3 роки.

Далі до присутніх була доведена статистика виникнення пожеж та їх основні причини в області та районі, класифікацію пожеж, яка діє в Україні з 2014 року, правила зберігання та користування первинними засобами пожежегасіння, які є в даній установі та роз’яснив дії у разі пожежі.
Акцентувалася увага на відповідальності у разі порушення правил пожежної безпеки: дисциплінарній, адміністративній та кримінальній.
На майданчику біля адміністративного корпусу працівниками установи практично відпрацьовані вправи по гасінню умовного вогнища твердих горючих речовин вуглекислотним вогнегасником. Кожен мав змогу загасити полум’я.

На завершення теоретичної частини занять викладач відповів на запитання слухачів та залишив їм роздатковий матеріал розроблений на основі Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки в Україні, вкотре наголосивши що це основний документ з пожежної безпеки, який діє на території України.

Дякуючи таким заняттям слухачі мають змогу в повній мірі оволодіти теорією та відпрацювати набуті навички на практиці.

Навчально-методичний центр і в подальшому проводитиме заняття з пожежної безпеки з практичним відпрацюванням дій по гасінню пожежі первинними засобами пожежогасіння.


викладач Олексій Моргун