Спільні просвітницькі заходи
Четвер, 14 лютого 2019, 12:11

12 лютого поточного року навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД Чернігівської області спільно з «Клінікою дружньою до молоді» дитячої поліклініки №2 ЧМР в особі практичного психолога клініки Короткова П.В., було заплановано та проведено бесіду на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка зі студентами Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту на тему «Актуальні питання щодо ВІЛ/СНІД».

Основний акцент бесіди був направлений на те, що здоров’я людини – одна з найбільших соціальних цінностей. Згідно з Конституцією України держава несе відповідальність перед людиною за свою діяльність, беручи зобов’язання забезпечити виховання здорового покоління.

Психолог розповів присутнім, що поширення ВІЛ інфекції сьогодні набуло глобальних масштабів і становить реальну загрозу соціально-економічному розвитку більшості країн світу. Не минула ця біда і нашу країну. Тому дуже важливим критерієм у боротьбі з поширенням епідемії є обізнаність підлітків щодо шляхів передачі ВІЛ та заходів профілактики ВІЛ/СНІДу.

Якщо взяти статистику, то сьогодні у світі понад 33,0 млн. осіб інфіковані ВІЛ, з яких 2,2 млн. підлітки до 15 років. Протягом останніх років майже 50% ВІЛ інфікованих — це жінки і молоді люди у віці від 15 до 24 років.

Що стосується України, то захворюваність на СНІД визнана однією з найбільш швидкоплинних у Європі та Центральній Азії: за оцінкою національних експертів, поширеність ВІЛ серед дорослого населення (віком 15–49 років) становить 1,1%, майже 78% ВІЛ інфікованих в Україні люди молодого, репродуктивного віку. Отже, саме молодь та підлітки є основною групою, яка потребує профілактики, догляду і лікування.

Окремо Коротков П.В. зупинився на статистичних даних по Чернігівській області і довів до студентів, що на початок жовтня 2018 року на обліку в медичних закладах області перебували 4175 ВІЛ-інфікованих осіб, серед яких 1178 – хворі на СНІД і їхня кількість постійно зростає. Більше половини інфікованих (60%) отримали ВІЛ-інфекцію статевим шляхом, 35% – у результаті введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом. Серед ВІЛ-інфікованих 207 дітей, народжених ВІЛ-інфікованою матір’ю, із них 18 – хворі на СНІД.

Павло Васильович також розповів студентам про шляхи передачі інфекції, у яких випадках СНІД передається від хворої людини до здорової, і в яких не передається, що таке період «вікна». Основний акцент зосередив на профілактиці захворювання.

Бесіда пройшла у жвавій та активній формі спілкування. Актуальність питання дуже зацікавила всіх присутніх. Студенти отримали вичерпне інформування стосовно природи захворювання, можливих способів зараження, засобів захисту та вияснили, що головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому.


методист Михайленко С.В.