Просвітницькі заходи в бібліотеці
П'ятниця, 12 квітня 2019, 11:47

11 квітня 2019 року в місті Чернігові,  на базі КЗ "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка", відповідно до спільного плану роботи з бібліотекою, працівниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області було організовано та проведено просвітницький захід по вивченню засобів індивідуального захисту, порядку дії у надзвичайних ситуаціях.

В заході прийняли участь учні 7-х класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33 міста Чернігова. Основна увага була сконцентрована на ознайомленні з засобами захисту дихання та шкіри.

Метою проведення заходу являлося навчання школярів правильним діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та вміння вберегти себе від біди. Також, що не менш важливо - це проведення інформаційно-просвітницької роботи з дітьми щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, культури безпеки життєдіяльності.

Спочатку представник навчально-методичного центру Михайленко С.В. коротко розповів дітям історію винаходу протигазу, розвиток та вдосконалення його аж до нашого часу. Потім було представлено електронну презентацію «Засоби індивідуального та колективного захисту», за допомогою якої дітей ознайомили з різними типами протигазів, респіраторів, захисних комплектів одягу, а також вияснили, що вони призначені для захисту людей від радіоактивних, отруйних і небезпечних хімічних речовин, а також бактеріальних засобів.

Під час бесіди діти отримали вичерпну інформацію про можливі небезпеки, що можуть виникнути за місцем навчання та методи реагування у разі їх виникнення; вивчити порядок дій у разі виникнення аварій, катастроф, стихійного лиха, ймовірних для міста Чернігова та надання практичної допомоги у самостійній підготовці до дій у надзвичайних ситуаціях; щодо ознайомлення з правилами користування засобами індивідуального захисту тощо.

Після ознайомлення з різними типами протигазів, діти змогли більш детально роздивитися всі представлені засоби захисту та навіть потренуватися в їх одяганні.

В кінці бесіди до дітей були доведені основні правила поводження при загрозі застосування отруйних речовин, порядок дії у випадку евакуації та інші загрози.

Активність дітей під час проведення заходу говорить про високий рівень зацікавленості та відповідальності їх про свою безпеку та безпеку оточуючих.


методист Михайленко С.В.