Штормове попередження

Отримавши повідомлення про штормове попередження необхідно:

  • закрити щільно двері, вікна, горішні (вентиляційні) люки;
  • прибирати з дахів, лоджій, балконів предмети, які поривами вітру можуть бути скинуті вниз та травмувати людей;
  • закріпити або занести в приміщення предмети, що знаходяться у дворах, погасити вогонь в грубах, відключити електроприлади, виключити газ;
  • підготувати укриття для прийому  людей;
  • розмістити в безпечних місцях сільськогосподарських тварин;
  • отримавши попередження про можливі снігові заноси, бурани необхідно обмежувати пересування, особливо в сільській місцевості, створити запаси продуктів харчування та води, кормів для сільськогосподарських тварин.

Якщо ураган застав вас на вулиці, сховайтесь в найближчій стійкій будові, заглибленому приміщенні. Знаходячись поза укриттям необхідно сховатись в найближчому яру, канаві, ямі та притиснутися до землі.

Якщо ураган супроводжується грозою уникайте ситуацій, при яких зростає ймовірність ураження блискавкою і не ховайтесь під самотнім деревом, не підходьте до опор ліній електропередач.

Якщо ураган застав Вас в дорозі (в автомобілі), необхідно зупинитись, позначити стоянку, для чого вивісити яскраву тканину, накрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, поставити автомобіль двигуном в навітряний бік.

Пам’ятайте! Ви зобов’язані допомогти вийти із небезпечних ділянок дітям та людям похилого віку, в першу чергу винести хворих та людей, не здатних самостійно пересуватися.