Безпечне користування газом на виробництві

Для технологічних потреб та для опалення цеху використовують природний газ. Природний горючій газ – токсично-вибухо-пожежонебезпечна речовина. До виконання робіт з газовим обладнанням допускаються спеціалісти і працівники, які пройшли навчання і здали екзамени на знання Правил безпеки систем газопостачання України, технології проведення газонебезпечних робіт, вміють користуватись засобами індивідуального захисту та надати першу медичну допомогу потерпілим.

Нагляд за роботою газового обладнання повинен здійснюватися цілодобово черговими працівниками підприємства (операторами).

Для контролю за вибухонебезпечною концентрацією газу в приміщеннях повинні встановлюватись сигналізатори.

Оператору забороняється залишати працююче газове обладнання без нагляду. При виявленні у приміщенні цеху, котельні запаху газу, слід негайно залишити приміщення, зачинити вхідні двері та сповістити чергового оператора, начальника цеху або іншу посадову особу та перекрити подачу газу на аварійне/пошкоджене обладнання. Запірна арматура знаходиться на живильному газопроводі у кожного газового приладу, на газопроводі-вводі в цех, ззовні цеху на стіні будівлі ШГРП.

До усунення несправності забороняється запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, вмикати та вимикати електроприлади, використовувати стільниковий зв’язок.

Надання першої допомоги при отруєнні газом.

Ознаками отруєння газом є: шум у вухах, слабкість, нудота та запаморочення. При тяжких отруєннях, крім перелічених ознак, людина втрачає здатність рухатися, втрачає свідомість.

Потерпілого необхідно:

  • вивести із загазованого приміщення (в теплий період року на вулицю, а взимку в добре провітрюване приміщення);
  • покласти на спину і тепло накрити, розстібнути одяг, щоб він не заважав вільному руху тіла;
  • викликати швидку допомогу (тел. 103);
  • давати пити гарячий міцний чай або каву;
  • не давати потерпілому заснути.