День Державного Прапора України
Вівторок, 23 серпня 2016, 09:15

23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора. Саме в цей день в 1991 році — після провалу путчу в Москві — групою народних депутатів був внесений синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради.

Якраз до цієї події і прив’язаний Указ Президента України Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні Верховної Ради України. Саме цей прапор, як реліквія, зберігається під склом в музеї Верховної Ради.

Наступного дня Україна проголосила незалежність. Після проголошення Незалежності України, синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження державним прапором України Національного прапора. В ній зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».

Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…».методист Михайленко С.В.