Не спалюйте сухостій та опале листя!
Середа, 17 жовтня 2018, 12:37

Цьогорічна осінь радує нас теплою та сухою погодою. Разом з тим підвищується ризик виникнення пожеж, пов’язаних зі спалюванням трави, опалого листя. Це стає небезпечним як у містах, так і в сільської місцевості.

Основними небезпеками в даному випадку є:

  • спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми;
  • на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; 
  • знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту;
  • при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до знищення диких рослин та тварин. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків; 
  • дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Згадані дії відсвітлюються в статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», які забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.

Найбільш розумним у відношенні до довкілля є компостування опалого листя. А законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

Шановні мешканці Чернігівщини! Не спалюйте опале листя! Бережіть здоров’я оточуючих! Бережіть навколишнє природне середовище!


методист Валентина Прибитько