Батькам першокласників
Четвер, 30 серпня 2012, 09:33
Для батьків великою подією є вступ дитини до школи. Купується шкільна форма, зошити, портфелі. Але не всі приділяють увагу забезпеченню безпеки першокласника.

Безпосередньо перед початком занять і в перші місяці навчання необхідно дати дитині кілька уроків, щоб прищепити безпечні правила поведінки без батьків.

Зрозуміло, що саме важливе – дорога до школи. Дитина повинна заздалегідь знати, де розташована школа, як до неї доїхати або дійти і як повернутися додому. Можливо провести кілька навчальних походів з коментарями всіх можливих небезпек (незнайомі тварини, люки, будівельні майданчики тощо). З початку покажіть першокласнику дорогу самі, а потім хай спробує пройти шкільним маршрутом. Особливу увагу приділить переходу дороги, поведінці на зупинках та в транспорті.

З початку ви будете намагатися зустріти дитину самі, але колись першокласник повинен зробити це самостійно. Він повинен знати, що не можна розмовляти з незнайомими людьми, що не можна заходити в незнайомі місця. На вся випадок у дитини повинен бути мобільний телефон, по якому він може повідомити про виникнення нестандартної ситуації, але він повинен вміти правильно користуватися цим апаратом.

Також ваш малюк повинен уміти самостійно відкривати та закривати вхідні двері.

І ще один момент. Яка дитина не мріє залишитися наодинці вдома? Займатися чим завгодно! Телебачення! Комп’ютер! Мікрохвиловка! Газ! Дитина повинна отримати читкі вказівки щодо використання побутових приладів, аби самостійне користування приладами не призвело до сумних наслідків.

Шановні батьки! Приділяйте більше уваги безпеці вашого першокласника, це буде корисним як для дитини, так і для вас. Успішного плавання вашій родині в шкільному морі. Хай всі негаразди минають вашу оселю!


методист Валентина Прибитько