Як вижити при автомобільній аварії
Вівторок, 17 квітня 2012, 10:27

Близько 75 % всіх аварій на автомобільному транспорті виникає внаслідок порушень водіями правил дорожнього руху.

Найбільш небезпечними видами порушень, як зазвичай, залишаються перевищення швидкості, ігнорування дорожніх знаків, виїзд на зустрічну смугу руху і управління автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Дуже часто призводить до аварії погані дороги (головним чином слизькі), несправність машини (на першому місці гальма, на другому рульове управління, на третьому колеса).

Особливість автомобільних аварій складається в тому, що 80 % поранених гине в перші три години внаслідок великої крововтрати.

Як діяти при неминучому зіткненні.

Зберігайте спокій – це дозволить керувати машиною до останньої можливості. Напружте всі м’язи і не розслабляйтесь до повної зупинки. Зробіть все, щоб уникнути зустрічного удару: кювет, тин, чагарник, навіть дерево краще за автомобіль, що рухається на Вас.

Пам’ятайте про те, що при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим чи правим крилом гірше, ніж всім бампером.

При неминучості удару захистіть голову. Якщо авто їде на малій швидкості, вдавіться в крісло спиною і напружуючи всі м’язи, упріться в кермо. Якщо швидкість перевищує 60 км/год. і Ви не прищебнуті пасками безпеки, притисніться грудьми до керма. Якщо Ви їдете на передньому місці пасажира, закрийте голову руками і заваліться на бік, розкинувшись на сидінні. Сидячи на задньому сидінні, намагайтесь упасти на підлогу. Якщо з Вами дитина – накрийте її собою.

Як діяти після аварії.

Визначтесь, в якому місці автомобіля і в якому положенні Ви знаходитесь, чи не горить авто і не підтікає бензини (особливо при перекиданні). Якщо двері заклинило, залиште салон автомобіля через вікна, відкрив їх чи розбивши важким предметом. Вибравшись з машини, відійдіть від неї як далі – можливий вибух.

Як забезпечити власну безпеку при русі у громадському транспорті.

Знаходячись у громадському транспорті, при відсутності вільних сидячих місць намагайтесь встати в центрі салону, тримаючись за поручень для більшої стійкості.

Зверніть увагу на розташування аварійних і запасних виходів. Електрична напруга тролейбусів складає додаткову небезпеку ураження людини електроенергією (особливо в дощову погоду), тому найбільш безпечними сидячі місця. Якщо виявилось, що салон під напругою – залишіть його . при аварії біля виходів можлива паніка і давка. В цьому випадку скористуйтесь аварійним виходом, вирвавши спеціальний шнур і видавивши скло. У випадку пожежі в салоні повідомте водія, відчиніть двері (за допомогою аварійного відкриття), аварійні виходи чи розбийте вікно. При наявності у салоні вогнегасника прийміть заходи щодо ліквідації осередку пожежі. Захистіть органи дихання від диму хустинкою, шарфом чи іншими елементами одягу. Вибирайтесь з салону пригнувшись і не торкаючи металеві частини. При падінні автобуса у воду дочекайтесь заповнення салону водою наполовину, затримайте дихання і винирніть через двері, аварійний вихід чи скло.


майстер виробничого навчання Юрій Мирюта